Tuesday September 17 - Round 1 – race to 7
Midday
Round 1 – Finland (1) v Austria
Round 1 – Korea (16) v Estonia
Round 1 – Germany (9) v Malta
6.00 pm
Round 1 – Holland (5) v Scotland
Round 1 – England B (8) v Portugal
Round 1 – Philippines (6) v Croatia
Wednesday September 18 - Round 1 – race to 7
Midday
Round 1 – Japan (13) v Sweden
Round 1 – China (3) v Hungary
Round 1 – Russia (14) v Hong Kong
6.00 pm
Round 1 – USA (4) v Kuwait
Round 1 – Poland (11) v Singapore
Round 1 – Canada (12) v India
Thursday September 19 - Round 1 & 2– race to 7
Midday
Round 1 – Chinese Taipei (7) v Belgium
Round 1 – Greece (10) v Australia
Round 1 – Italy (15) v Spain
6.00 pm
Round 1 – England A (2) v Indonesia
Round 2 – Finland/Austria v Korea/Estonia
Round 2 – England B/Portugal v Germany/Malaysia
Friday September 20 - Round 2 – race to 7
Midday
Round 2 - China/Hungary v Russia/Hong Kong
Round 2 – Philippines/Croatia v Poland/Singapore
Round 2 – Chinese Taipei/Belgium v Greece/Australia
6.00 pm
Round 2 – USA/Kuwait v Japan/Sweden
Round 2 – Holland/Scotland v Canada/India
Round 2 – England A/Indonesia v Italy/Spain
Saturday September 21 - Quarter Finals – race to 9
1pm
Quarter Final 1
Quarter Final 2
6pm
Quarter Final 3
Quarter Final 4
Sunday September 22 - Semi Finals – race to 9
1pm
Semi Final 1
Semi Final 2
6pm
Final - race to 10
Составы команд.
1. Austria — Albin Ouschan & Jasmin Ouschan;
2. Belgium — Serge Das & Moritz Lauweryns; 3. Croatia — Karlo Dalmatin & Ivica Putnik; 4. England A — Darren Appleton & Karl Boyes; 5. England B — Daryl Peach & Chris Melling; 6. Finland — Mika Immonen & Petri Makkonen; 7. Germany — Dominic Jentsch & Ralf Souquet; 8. Greece — Nick Ekonomopoulos & Alexander Kazakis; 9. Holland — Niels Feijen & Nick van den Berg; 10. Hungary — Miko Balazs & Gabor Solymosi; 11. Italy — Fabio Petroni & Bruno Muratore; 12. Poland — Radoslaw Babica & Tomasz Kaplan; 13. Russia — Konstantin Stepanov & Ruslan Chinakhov; 14. Spain — David Alcaide & Juan Carlos Exposito; 15. Sweden — Andreas Gerwen & Marcus Chamat; 16. Scotland — Jayson Shaw & Jonni Fulcher; 17. Q1: Portugal — Manuel Gama & Guilherme Sousa; 18. Q2: Estonia — Denis Grabe & Erki Erm; 19. Australia — James Delahunty & David Rothall; 20. Canada — Alex Pagulayan & John Morra; 21. Kuwait — Omar Al Shaheen & Khaled Al Mutairi; 22. USA — Shane Van Boening & Johnny Archer; 23. China — Le Hewen & Liu Haitao; 24. Chinese Taipei — Chang Jung-lin & Ko Pin-yi; 25. Hong Kong — Lee Chenman & Kong Bu Hong; 26. India — Raj Hundal & Amar Kang; 27. Indonesia — Ricky Yang & Irsal Nasution; 28. Japan — Naoyuki Oi & Lo Li-wen; 29. Korea — Ryu Sueng Woo & Ham Won Sik; 30. Malaysia — Alan Tan & Ibrahim Bin Amir; 31. Philippines — Lee Van Corteza & Dennis Orcollo; 32. Singapore — Aloysius Yapp & Chan Keng Kwang. |
|
По материалам www.matchroompool.com